سه‌شنبه, 6 اسفند 1398
  • ساعت : ۱۰:۶:۱۲
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ 
    /  5
جشنواره خرما در شهر بستك برگزار گردید
شهردار بستك از برگزاري اولين جشنواره خرما در شهر بستك خبر داد
شهردار بستك خبر داد:
♦ جشنواره خرما در شهر بستک برگزار گرديد
💠شهردار بستك از برگزاري اولين جشنواره خرما در شهر بستك خبر داد.
🖌به گزارش روابط عمومي شهرداري بستك، سيد بدر آل عبائي اظهار داشت: به همت شهرداری، شورای اسلامی شهر،جهاد کشاورزی،میراث فرهنگی ،انجمن خیریه بستک و حمایت فرماندار شهرستان، اولین جشنواره خرما در تاریخ ۶ شهریور ۹۸ در محل پارک جهانگیریه بستک برگزار گردید.
وی افزود: در این جشنواره یک روزه که با حضور تعداد زیادی از دهیاریها، انجمنها و گروههای مختلف از شهرها و روستاهای منطقه و تولید کنندگان خرما و فعالین صنایع جانبی این محصول و نیز تولید کنندگان محصولات لبنی برگزار شد، به معرفی حدود ۳۰ نوع خرمای موجود در شهرستان و چگونگی کاشت و رشد درخت نخل و نحوه برداشت خرما پرداخته شد.
شهردار بستک ادامه داد: برای نخستین بار قهوه تولید شده از هسته خرما در این جشنواره به معرض دید عموم قرار گرفت و بازدیدکنندگان از نزدیک با تولید این محصول جدید و نیز نحوه تولید شیره خرما و تولید مشتقات آن آشنا شدند. 
آل عبایی بیان داشت: از سایر مواردی که در این جشنواره نمود داشت، ارائه صنایع دستی مرتبط با درخت نخل و حضور برخی افراد کهنسال و میانسالِ چیره دست بود که به تولید صنایع دستی مرتبط با درخت نخل پرداختند و نحوه و چگونگی آن را به معرض نمایش گذاشتند
شهردار بستک هدف از برگزاری این جشنواره را معرفی تنوع و کیفیت بسیار خوب خرمای شهرستان و شهر بستک، معرفی فعالین این عرصه و رونق صنایع وابسته به خرما و بسته بندی محصول و ایجاد اشتغال دانست. 
آل عبایی افزود:امیداست با رشد صنعت باغداری و کاشت نخل در احیاء این سنت حسنه و تاریخی گامهای محکمتری برداریم و درخت کریمِ نخل که قرنها و هزاران سال و در بدترین شرایطِ کم آبی و قحطی ناجی مردم‌ما بوده است را اکرام داریم.
 در پايان ايشان از آقایان سید شمس الدین قتالی فرماندار ، مهندس صلاح الدین احمدی که پیشنهاد دهنده و حامی برگزاری این جشنواره بودند،  شهاب الدین بادروج و سایر اعضای خوب و دلسوز شورا ، مهندس عادل خورشیدی، مهندس سعدالله رحمانی،کارکنان  شهرداری بستک‌ خصوصا سید احمد موسوی و سایر بزرگواران آقایان عبدالقادر صالحی، ماشاءالله خنجی و برقرار کنندگان نظم و امنیت جشنواره و همه عزیزانی که در انجام خوب مراسم به نحوی کمک نمودند تشکر  نمود.
گفتنی است در این برنامه علاوه بر نماینده غرب هرمزگان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان،مسئولین استانی و  شهرستانی و برخی شهرداران استان و کارشناسان حوزه کشاورزی استان و میهمانانی نیز از سایر مناطق استان و شهرهای همجوار و استان فارس حضور داشتند که برخی از مسئولین به سخنرانی پرداختند.و هنرمندان با ارائه اشعار و موسیقی های زیبا و مرتبط با ارزش درخت نخل و خرما فضایی شادتر ایجاد نمودند. 
در پایان مراسم از فعالین این عرصه، دست اندرکاران، غرفه داران فعال و شاخص و مجری توانمند و خلاق سرکار خانم ماه لیلی نصیری تقدیر شد.
امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.0.0
    V5.5.0.0